PTC i InFoScore zbudują bazę informacji gospodarczych

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2005, 11:30

Polska Telefonia Cyfrowa i InFoScore Biuro Informacji Gospodarczej zbudują największą niebankową bazę informacji na temat wiarygodności płatniczej podmiotów działających w Polsce. W pierwszym okresie współpracy ma ona zawierać ponad 100 tys. rekordów dotyczących zobowiązań firm i osób fizycznych.

Polska Telefonia Cyfrowa i InFoScore Biuro Informacji Gospodarczej zbudują największą niebankową bazę informacji na temat wiarygodności płatniczej podmiotów działających w Polsce. W pierwszym okresie współpracy ma ona zawierać ponad 100 tys. rekordów dotyczących zobowiązań firm i osób fizycznych.

- Nasza współpraca z Erą to przełom na polskim rynku BIG-ów. Po raz pierwszy do bazy BIG trafi tak duża liczba informacji. […] Od początku naszym założeniem było stworzenie jednej z największych i w pełni kompleksowej bazy informacji gospodarczej w Polsce. Umowa z PTC jest kolejnym krokiem w kierunku jego realizacji – powiedział Marcus Hartmann, prezes Grupy InFoScore w Polsce.

PTC jest pierwszym operatorem komórkowym rozpoczynającym współpracę z InFoScore BIG.

Do bazy InFoScore trafią zarówno dane niesolidnych dłużników, jak również informacje pozytywne na temat podmiotów, które w pełni wywiązują się ze swoich zobowiązań. Dostęp do danych pozwoli polskim firmom ograniczyć ryzyko działalności, będzie także promować solidnych płatników. Umowa pomiędzy InFoScore i PTC obejmuje także przekazywanie informacji dotyczących fałszywych lub skradzionych dokumentów.

Polska jest czwartym krajem – po Niemczech, Austrii i Szwajcarii, gdzie InFoScore prowadzi działalność z zakresu gromadzenia i udostępniania informacji gospodarczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane