Czytasz dzięki

Rekord przylotów na EURO

MAG
opublikowano: 02-07-2012, 00:00

Ważne dane

Aż 630 wszystkich operacji lotniczych, czyli startów i lądowań samolotów linii lotniczych, czarterowych, maszyn prywatnych i cargo, obsłużyło Lotnisko Chopina w dniu półfinału rozgrywanego na Stadionie Narodowym przez reprezentacje Włoch i Niemiec. To dane wstępne, dokładne będą w najbliższych dniach.

— To przyrost o ponad 50 proc. Poprzedni rekord z 12 czerwca, gdy w Warszawie grały Polska i Rosja, wyniósł 601 operacji — mówi Przemysław Przybylski, rzecznik PPL.

Warszawa zanotowała też rekord przylotów samolotów prywatnych — 81 wobec 55 z 12 czerwca.

Dotychczas największe zwyżki ruchu notowały porty regionalne. Od 6 do 18 czerwca Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku miało o 80 proc. operacji więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej, w Poznaniu ruch wzrósł o 62,6 proc., a we Wrocławiu o 49,8 proc.

W Warszawie ruch w pierwszych kilkunastu dniach EURO 2012 przybyło 17,2 proc. operacji lotniczych.

630

Tyle było startów i lądowań samolotów linii lotniczych, czarterowych, maszyn prywatnych i cargo na Lotnisku Chopina 28 czerwca…

400

…a tyle jest ich zwykle w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane