Rekordowa korekta

SIDONIA JĘDRZEJEWSKA europosłanka Platformy Obywatelskiej
28-03-2013, 00:00

Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu korygującego w rekordowej wysokości aż 11,2 mld EUR na pokrycie w unijnej kasie braków z roku 2012.

Przyjęcie tej korekty przez Radę UE, oznaczające dodatkową składkę państw członkowskich, jest warunkiem wstępnym Parlamentu Europejskiego rozpoczęcia oficjalnych rozmów w sprawie wieloletnich ram finansowych 2014-20. Teraz piłeczka jest po stronie państw członkowskich. Na szczęście do przyjęcia budżetów rocznych i korygujących potrzebna jest kwalifikowana większość, a nie jednomyślność.

Europosłom zależy na rozwiązaniu problemu niedoboru płatności na podjęte już przez UE zobowiązania.

Pod koniec roku 2012 na zapłacenie faktur brakowało aż 16 mld EUR! Korekta budżetowa, która pokryłaby wszystkie płatności, wiązałaby się z podwyższeniem perspektywy finansowej 2006-13. Z pewnością spotkałoby się to z oporem państw członkowskich, które na takie zwiększenie musiałyby zgodzić się jednogłośnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SIDONIA JĘDRZEJEWSKA europosłanka Platformy Obywatelskiej

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rekordowa korekta