Czytasz dzięki

Rekordowy spadek produkcji przemysłowej eurolandu

opublikowano: 12-06-2020, 11:27

Zamknięcie gospodarek strefy euro z powodu pandemii spowodowało, że produkcja przemysłowa eurolandu spadła w kwietniu najmocniej w historii, informuje Reuters.

Eurostat podał, że produkcja przemysłowa 19 gospodarek eurolandu spadła w 17,1 proc. w kwietniu w porównaniu z marcem. W porównaniu z kwietniem 2019 roku spadek wyniósł aż 28 proc. i był największy od 1991 roku, do którego sięgają porównywalne dane.

Przemysł, produkcja, gospodarka
Zobacz więcej

Przemysł, produkcja, gospodarka Fot. Michal Kosc / FORUM

Ankietowani przez Reutersa ekonomiści prognozowali, że spadek produkcji wyniesie w kwietniu 20 proc. w ujęciu miesięcznym i 29,5 proc. w ujęciu rocznym.

Największe spadki produkcji zanotowano w branży konsumpcyjnych dóbr trwałych, gdzie zniżka wyniosła 28,9 proc. w ujęciu miesięcznym i aż 47,7 proc. w ujęciu rocznym. W obszarze dóbr kapitałowych spadek produkcji wyniósł 26,6 proc. w ujęciu miesięcznym i o 40,9 proc. w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane