Renault i DAF ciągle na czele

opublikowano: 15-09-2019, 22:00

Do końca sierpnia 2019 r. zarejestrowano w Polsce 75,3 tys. nowych aut użytkowych. To o blisko 5,4 proc. więcej niż rok temu.

Rynek aut użytkowych tworzą dwa segmenty. Pierwszy z nich to samochody dostawcze (o dmc do 6 t). W ciągu ośmiu miesięcy tego roku zarejestrowano w Polsce niemal 55,8 tys. takich aut. To o 6,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Klienci najchętniej wybierali najmniejsze dostawczaki (do 3,5 t): aż 98,5 proc. wszystkich zarejestrowanych w tym roku samochodów należało do tej kategorii wagowej. W drugim segmencie aut użytkowych (ciężarówki powyżej 6 t) odnotowano w tym roku niemal 19,6 tys. rejestracji nowych pojazdówi 4,4-procentowy wzrost zainteresowania w porównaniu do sytuacji sprzed roku.

W tym segmencie największą popularnością (91,6 proc.) cieszą się pojazdy najcięższe (dmc powyżej 16 t). Najpopularniejszą marką auta dostawczego nad Wisłą po ośmiu miesiącach tego roku jest Renault, a ciężarówki — DAF. Dużą popularnością cieszą się też używane auta z zagranicy. Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano w Polsce 62,9 używanych aut dostawczych i 19 tys. ciężarówek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z ponad 7,5-procentowym wzrostem zainteresowania, w drugim z symbolicznym spadkiem (0,5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane