Rentowności spadły poniżej 6 proc.

Marek Knitter
13-11-2002, 00:00

Inwestorzy kolejny dzień zajęci byli kupowaniem obligacji. Rentowności praktycznie wszystkich najważniejszych serii papierów spadły poniżej 6 proc. Rynek otworzył się znacznie wyżej niż na piątkowym zamknięciu. Od początku sesji dealerzy notowali duży popyt na papiery skarbowe, zgłaszany głównie przez inwestorów z Londynu. Należy więc przypuszczać, że wiedzieli już oni znacznie wcześniej o tym, że międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s podniesie ocenę wiarygodności polskich obligacji denominowanych w walutach obcych. Po ogłoszeniu i opublikowaniu w Polsce tej informacji, ceny obligacji tylko nieznacznie podskoczyły. W tej sytuacji rentowności praktycznie wszystkich papierów spadły poniżej 6 proc. (w przypadku obligacji 2-letnich OK0804 nawet poniżej 5,9 proc.).

W tej chwili analiza techniczna zawodzi, gdyż wszystkie poziomy zostały przekroczone. Nikt nie ma wątpliwości, że na rynku musi dojść do korekty. Otwarte pozostanie pytanie, kiedy i jak głębokiej. Większość dealerów uważa, że do końca tygodnia nie należy spodziewać się większych zmian w cenach. Dane makroekonomiczne, które będą publikowane w najbliższych dniach, nie wpłyną zasadniczo na zachowanie inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rentowności spadły poniżej 6 proc.