Reprodukcja euro

DI, NBP
opublikowano: 28-08-2009, 00:00

Jakie są zasady reprodukcji wizerunków banknotów i monet euro?

Banknoty

Przepisy mówiące o zasadach reprodukcji banknotów euro służą ochronie integralności banknotów euro. Mają zagwarantować, że społeczeństwo będzie w stanie odróżnić autentyczne banknoty od reprodukcji. Reprodukcje w reklamach lub w ilustracjach mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej zgody EBC, o ile nie zachodzi możliwość pomylenia ich z prawdziwymi banknotami.

Monety

Metalowe przedmioty, na których widnieje napis "euro" lub "euro cent" lub które mają wzór podobny do wzoru monet euro mogą być mylone przez społeczeństwo z monetami będącymi prawnym środkiem płatniczym. Dozwolona jest produkcja jedynie takich medali pamiątkowych i żetonów, które nie mogą być pomylone z prawdziwymi monetami euro.

Więcej o reprodukcji banknotów i monet euro oraz o zasadach rozpowszechniania ich wizerunków dowiesz się na stronach Europejskiego Banku Centralnego http://www.ecb.int/bc/html/index.pl.html.

Informacje o zasadach reprodukcji wizerunków większości banknotów będących w obiegu w różnych w różnych państwach można znaleźć na stronie www.rulesforuse.org.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, NBP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu