Robinhood szykuje się do wejścia na giełdę

opublikowano: 18-11-2020, 07:45

Robinhood Markets, właściciel aplikacji, która zrewolucjonizowała udział inwestorów indywidualnych w handlu na rynkach finansowych, zwrócił się do banków o udział w przeprowadzeniu pierwotnej oferty publicznej akcji, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Robinhood rozważa wejście na giełdę nawet w pierwszym kwartale przyszłego roku, twierdzą informatorzy agencji. Zastrzegają, że plany spółki mogą się jeszcze zmienić.

Robinhood we wrześniu informował, że pozyskał 460 mln USD w rundzie finansowania G, co podwyższyło jego wycenę do 11,7 mld USD. Wśród inwestorów spółki są m.in. Sequoia, DST Global, Ribbit Capital i Andreessen Horowitz.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Robinhood jest jednym z beneficjentów pandemii. Handel za pośrednictwem jego aplikacji gwałtownie wzrósł w jej trakcie, a szczególną popularność uzyskała wśród ludzi młodych: millenialsów oraz osób z tzw. pokolenia Z. Robinhood prowadzi ok. 13 mln rachunków inwestorów, którzy mogą za jego pośrednictwem handlować akcjami, funduszami, opcjami, złotem i kryptowalutami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane