Roboty zastąpią ogrodników

TR
opublikowano: 23-10-2012, 11:13

Samosterujące kosiarki do trawy sprzedają się w zawrotnym tempie. Tradycyjne ogrodnictwo powoli odchodzi do lamusa – informuje Bloomberg.

Sprzedaż robotów pielęgnujących trawniki wzrosła w szczególności w Europie, gdzie usługi ogrodnicze są znacznie droższe niż w USA.

Zobacz więcej

Samosterujące kosiarki do trawy sprzedają się w zawrotnym tempie. Tradycyjne ogrodnictwo powoli odchodzi do lamusa

Rynek, którego liderem jest Husqvarna AB, w ciągu ostatniego roku wzrósł aż o 30 proc. Analitycy Bloomberga twierdzą, że potencjał wzrostu tego segmentu jest ogromny, a rynek w ciągu najbliższych 5 lat będzie rósł w tempie 20 proc. rocznie. Największy popyt na robokosiarki jest w Szwecji, Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Robokosiarki wyposażone są w grupy sensorów, które pozwalają na sprawną nawigację maszyny oraz omijanie napotkanych przy koszeniu przeszkód. Gadżety te nie należą jednak do najtańszych. Cena robokosiarki, w zależności od marki, waha się w przedziale 1500-3000 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Roboty zastąpią ogrodników