Rohlig chce zarabiać na  bliskowschodnim wzroście

MIB
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

Rohlig Suus Logistics jako jeden z nielicznych operatorów uruchomił nową linię drobnicową na Bliski Wschód.

Rohlig Suus Logistics jako jeden z nielicznych operatorów uruchomił nową linię drobnicową na Bliski Wschód.

Dotychczas klienci mieli możliwość wysyłania towarów na Bliski Wschód przy wykorzystaniu frachtu lotniczego, morskiego lub całopojazdowego. Teraz mogą to robić do takich krajów, jak Syria, Jordania, Arabia Saudyjska i Iran korzystając także z drogowego transportu drobnicowego. Jest on atrakcyjny dla tych, którzy szukają ekonomicznego sposobu na wysyłkę niewielkich partii towaru.

— Rozwijające się w szybkim tempie rynki tego regionu stają się punktem docelowym wielu polskich towarów. Szczególne zainteresowanie tym kierunkiem przejawiają firmy z branży spożywczej i maszynowej — mówi Grzegorz Korczyński, kierownik ds. analiz i projektów drobnicy międzynarodowej w Rohlig Suus Logistics.

Rohlig jest obok DHL i Apreo Logistics jedną z nielicznych firm, które oferują przewozy drobnicowe na Bliski Wschód. Organizacja takich przewozów wymaga znajomości lokalnego rynku, a przede wszystkim nawiązania współpracy z wiarygodnym i rzetelnym partnerem. Rohlig organizuje przewozy towarów na Bliski Wschód we współpracy ze sprawdzoną firmą, z którą od lat realizuje przewozy do Turcji.

Ożywienie gospodarcze na Bliskim Wschodzie jest bardzo wyraźne. Według informacji podawanych przez "New York Times" w Iraku rozpoczął się ekonomiczny boom. Tylko wymiana handlowa z Turcją w 2010 r. wyniosła 6 mld USD, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2008.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy