Ronson i Orbis sprzedają obligacje

opublikowano: 21-07-2016, 14:35

O emisjach publicznych obligacji poinformowały deweloperska spółka Ronson i właściciel sieci hoteli Orbis.

Do 12 sierpnia deweloperska spółka Ronson przyjmuje zapis na czteroletnie obligacje o stałym oprocentowaniu w wysokości 5,25 proc. w skali roku. Emisja ma charakter publiczny, a jej wartość to 10 mln zł. To niewiele w porównaniu z wcześniejszymi emisjami spółki (w sumie na prawie 309 mln zł), tyle że tamte przeprowadzono w trybie oferty prywatnej, a więc kierowanej do ograniczonego grona inwestorów. Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronsona, tłumaczy, że pierwszą emisję publiczną zarząd traktuje jako pilotażową. Nie wykluczył kolejnych ofert.

Emisja obligacji Orbisu również ma charakter publiczny, ale próg wejścia ogranicza potencjalne grono zainteresowanych: minimalny zapis to 500 tys. zł. Wartość nominalna oferowanych papierów dłużnych to 200 mln zł, a zapisy przyjmowane są tylko do 22 lipca.    

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane