Ropa mocno tanieje

Cena ropy spada w związku ze spekulacjami, że największy strajk w amerykańskich rafineriach od 1980 roku ograniczy produkcję i zwiększy globalną podaż surowca.

Kurs ropy spadał nawet o 3,3 proc. w Nowym Jorku. Związek United Steelworkers, reprezentujący pracowników ponad 200 rafinerii, terminali naftowych, rurociągów i zakładów chemicznych, ogłosił w niedzielę wstrzymanie pracy w dziewięciu stanach USA po fiasku rozmów w sprawie kontraktu płacowego.

- Jeśli dojdzie do eskalacji strajku będzie to miało wpływ na cenę ropy – powiedział David Lennox, analityk w Fat Prophets w Sydney. 

Cena baryłki ropy West Texas Intermediate z marcowych kontraktów spadała w poniedziałek rano do 46,67 USD w elektronicznym handlu na giełdzie nowojorskiej. Ropa Brent z marcowych kontraktów taniała o 3 proc. do 51,41 USD na ICE Futures Europe w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa mocno tanieje