Ropa nadal drożeje

opublikowano: 05-10-2022, 21:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena ropy wzrosła w środę już czwartą sesję z rzędu i jest najwyższa od połowy września.

Ropa drożała w związku z obawą o podaż surowca po tym jak OPEC+ ogłosił redukcję wydobycia o 2 mln baryłek dziennie, największą od pierwszych miesięcy pandemii dwa lata temu. Zasygnalizowanie krótko potem uwolnienia 10 mln baryłek ropy z amerykańskiej rezerwy strategicznej nie wpłynęło istotnie na nastroje panujące na rynku. Zwłaszcza, że podane w środę dane pokazały, że zapasy ropy w USA spadły już drugi tydzień z rzędu.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z listopadowych kontraktów rósł o 1,4 proc. do 87,76 USD. Na ostatniej sesji września, kiedy cena ropy ostatni raz taniała przed serią wzrostów, notowano ją po 79,70 USD.

Ropa Brent z grudniowych kontraktów drożała na zamknięciu sesji na ICE Futures Europe o 1,7 proc. do 93,37 USD. Na koniec września kosztowała 85,30 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane