Rosja “ewakuowała” fabrykę z Ługańska

Jeden z rosyjskich portali informuje z satysfakcją o “ewakuowaniu” fabryki maszyn z ukraińskiego Ługańska do rosyjskiej republiki Czuwaszja.

Słowo „ewakuacja” ma przypominać w tym przypadku czasy II Wojny Światowej, kiedy sowieckie fabryki uciekały przez zbliżającymi się niemieckimi oddziałami na wschód kraju.

Jest prawdopodobne, że wyposażenie fabryki Ługańsk Masz zostało wywiezione ciężarówkami niedawnego „białego” konwoju, który wjechał na terytorium Ukrainy jakoby z misją humanitarną.

Serwis rusvesna.su informuje, że fabryka znalazła nową lokalizację w parku przemysłowym 5 kilometrów od Czeboksary, stolicy republiki Czuwaszja. Ma wznowić produkcję w piątek. Będzie to o tyle łatwiejsze, że pracownicy fabryki oraz ich rodziny, jak pisze portal „byli Ukraińcy”, zostali przeniesieni wraz z nią. Ługańsk Masz, podkreśla rusvesna.su, przez ostatnie 12 lat produkował wyłączenie na rynek rosyjski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, rusvesna.su

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja “ewakuowała” fabrykę z Ługańska