Rosja testuje szczepionkę dla zwierząt

ARŻ, Reuters
opublikowano: 18-12-2020, 16:53

Rosja jest bliska ukończenia badań klinicznych szczepionki COVID-19 dla zwierząt domowych i norek. Medykament może zostać dopuszczony do obrotu na początku przyszłego roku, pisze Reuters.

Rosja rozpoczęła prace nad szczepionką wiosną po ustaleniu przez władze, że wirus może być przenoszony z ludzi na niektóre zwierzęta domowe.

Szczepionka ma być przeznaczona przede wszystkim dla norek, królików i kotów. Badania kliniczne zakończą się w styczniu, a proces zatwierdzania przez organy regulacyjne prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lutego.

Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła zaniepokojenie przenoszeniem koronawirusa między ludźmi i zwierzętami. W ubiegłym miesiącu Dania nakazała ubój 17 mln norek w swoich gospodarstwach po stwierdzeniu, że szczep SARS-COV-2, którym zaraziły się zwierzęta, zmutował i ponownie zagraża ludziom.

Rosja zakłada, że nową szczepionkę będą gotowi kupić rodzimi hodowcy oraz przedstawiciele branży futrzarskiej z USA i Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane