Rosnąca cena ropy nadal szkodzi giełdom w USA

(Marek Druś)
29-09-2005, 16:59

Giełdy w USA rozpoczęły notowania od zniżek. Część strat udało się odrobić po najnowszych danych o zapasach gazu ziemnego, które uspokoiły nastroje. Zgodny z oczekiwaniami wzrost PKB w II kw. i mniejsza niż oczekiwano liczba tzw. nowych bezrobotnych nie zdołały ich poprawić.

Giełdy w USA rozpoczęły notowania od zniżek. Część strat udało się odrobić po najnowszych danych o zapasach gazu ziemnego, które uspokoiły nastroje. Zgodny z oczekiwaniami wzrost PKB w II kw. i mniejsza niż oczekiwano liczba tzw. nowych bezrobotnych nie zdołały ich poprawić.

Zapasy gazu ziemnego wyraźnie wzrosły, co pozwoliło uspokoić część inwestorów zaniepokojonych raportem ostrzegającym, że może go zabraknąć w sezonie zimowym. Ropa jednak wciąż drożeje, kurs baryłki zbliża się do 67 USD.

Na początku sesji taniały akcje General Electric. Jego medyczny oddział przejmie spółkę IDX Systems i wzmocni swoją pozycję na rynku handlu sprzętem i technologiami medycznymi. Spadają notowania Guidant. Według The New York Times, urządzenia medyczne spółki zainteresowały Administrację Żywności i Leków. Drożeją akcje PepsiCo. Kwartalne wyniki producenta softdrinków okazały się lepsze niż oczekiwano. Aż o 25 proc. w górę poszła cena Red Hat. Rosnący popyt na oprogramowanie Linux przełożył się na wyższe od prognozowanych wyniki spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosnąca cena ropy nadal szkodzi giełdom w USA