Roszady kadrowe w Pekao

opublikowano: 10-12-2018, 22:00

Nie będzie naboru na wakaty w zarządzie banku, spowodowane przez „kominówkę”. Awanse wewnętrzne i roszady rozwiązały problem.

Nie ma ludzi, których nie można zastąpić, niemniej znalezienie następcy dla Andrzeja Kopyrskiego, wieloletniego szefa pionu korporacyjnego w Pekao, który jak mało kto zna rynek bankowości dla dużych firm w Polsce, stanowiło dla akcjonariuszy i rady nadzorczej niemałe wyzwanie. Andrzej Kopyrski w listopadzie złożył dymisję w związku z przegłosowaniem przez radę nadzorczą nowej tabeli wynagrodzeń zgodnej z wymogami ustawy kominowej. Zmiana siatki płac najbardziej uderzała po kieszeni właśnie byłego już wiceprezesa od relacji z dużymi korporacjami, ponieważ przez lata pracy nabył prawa do dodatkowych bonusów i premii, które mógłby utracić przechodząc na reżim „kominówki”. Andrzej Kopyrski był jedynym menedżerem z ekipy Luigiego Lovaglio, byłego prezesa Pekao, jaki ostał się w zarządzie.

Ustawa kominowa mocno pokrzyżowała plany Michała Krupińskiego, prezesa
Pekao, który ściągnął do zarządu menedżerów wysokiej klasy. Dwójka z nich już
odeszła. Pozostali mają więcej pracy.
Zobacz więcej

KOMINOWY PROBLEM:

Ustawa kominowa mocno pokrzyżowała plany Michała Krupińskiego, prezesa Pekao, który ściągnął do zarządu menedżerów wysokiej klasy. Dwójka z nich już odeszła. Pozostali mają więcej pracy. Fot. Marek Wiśniewski

Tuż po dymisji Andrzeja Kopyrskiego pojawiły się pogłoski,że bank nie zorganizuje konkursu na wakujące stanowisko, ale znajdzie następcę w ramach rekrutacji wewnętrznej. Tak rzeczywiście się stało. Następcą Andrzeja Kopyrskiego został Tomasz Styczyński, ostatnio szef pionu małych i średnich firm. To jedna z najbardziej błyskotliwych karier w sektorze bankowym. Zanim Tomasz Styczyński trafił do zarządu Pekao w 2017 r., był menedżerem średniego szczebla w Citi Handlowym.

Opuszczone przez niego miejsce zajęła Magdalena Zmitrowicz, świeży nabytek Pekao z tego roku. Ona również ma za sobą szkołę Handlowego. Do Pekao przyszła ze stanowiska zarządzającej departamentem klientów korporacyjnych Citigroup w rejonie CEEMEA. 1 grudnia Magdalena Zmitrowicz została dyrektorem zarządzającym w pionie bankowości korporacyjnej. Od wczoraj jest w zarządzie, gdzie odpowiada za małe i średnie firmy.

Wraz z Andrzejem Kopyrskim z kierownictwa odeszła Roksana Ciurysek-Gedir, odpowiedzialna za bankowość prywatną. Jej kompetencje przejął Marek Tomczuk, szef detalu Pekao. Od wczoraj odpowiada również za klienta zamożnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu