Royalton szuka projektów

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 30-09-2003, 00:00

Firmy, które wpadną

w oko funduszowi, mogą zyskać po ponad 10 mln USD. Konkurencja jest jednak spora, a wymagania niemałe.

Emerging Europe Capital Investors (EECI), fundusz o wartości 94 mln USD zarządzany przez Royalton Partners (RP), ma jeszcze środki do realizacji dwóch projektów. Szuka firm świadczących usługi na lokalnym ryneku. Royalton specjalizuje się w dużych projektach (od 10 mln USD) i inwestuje w firmy z dorobkiem. Nie interesują go początkujące firmy. Po unieważnieniu przetargu na sprzedaż Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych stracił też zapał do prywatyzacji.

— Nie wyznaczamy górnej granicy inwestycji, bo zależy ona od przedsięwzięcia, np. od tego, czy realizujemy je sami czy z partnerami — odpowiada Przemysław Bielicki, partner w RP.

Przyznaje, że jego fundusz jest bardzo wymagający.

— Jedna inwestycja w ciągu roku to norma. Preferujemy przejmowanie większościowych pakietów akcji, ale nawet przy mniejszościowym udziale chcemy mieć wpływ na decyzje strategiczne — dodaje Przemysław Bielicki.

Firma zarządzająca już rozpoczęła poszukiwania inwestorów do kolejnego funduszu.

— Ruszyły rozmowy z inwestorami. Nowy fundusz mógłby ruszyć w drugiej połowie 2004 r., ale jeśli do tego czasu pojawi się interesująca okazja, możemy zainwestować przez naszych partnerów finansowych — mówi Przemysław Bielicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu