Rozpoczęły się obrady WZA PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
27-06-2006, 13:13

We wtorek po godz. 13. rozpoczęło się w Płocku posiedzenie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (ZWZA) PKN Orlen. W porządku obrad znajdują się projekty uchwał dotyczące m.in. udzielenia absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej płockiego koncernu, zmian w składzie rady oraz podziału zysku spółki za rok 2005.

We wtorek po godz. 13. rozpoczęło się w Płocku posiedzenie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (ZWZA) PKN Orlen. W porządku obrad znajdują się projekty uchwał dotyczące m.in. udzielenia absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej płockiego koncernu, zmian w składzie rady oraz podziału zysku spółki za rok 2005.

Według propozycji zarządu PKN Orlen, z ubiegłorocznego zysku w wysokości 2 mld 527 mln zł na dywidendę zostałaby przeznaczona kwota 1 mld 924 mln zł, ale tylko w przypadku, gdy do 31 marca 2007 roku płocki koncern nie nabędzie akcji litewskiej rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejki). Taki podział oznaczałby dywidendę w wysokości 4,50 zł na jedną akcję. Dniem wypłaty dywidendy byłby 4 maja 2007 roku.

PKN Orlen po podpisaniu umów z rosyjskim koncernem Jukos i rządem Litwy na zakup w sumie ponad 84 proc. akcji Możejek (53,7 proc. od Jukosu i 30,66 proc. od władz litewskich) zapowiedział, iż zamknięcia transakcji można spodziewać się w pierwszym kwartale 2007 roku, a nie jest wykluczone, że wcześniej. W przypadku nabycia pakietu akcji Możejek płocki koncern nie wypłaci dywidendy za 2005 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęły się obrady WZA PKN Orlen