Ruchy w konsolidacji

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
26-06-2015, 16:22

Sytuacja techniczna na parach złotówkowych pozostaje niezmieniona, poruszają się one od początku tygodnia w wąskich konsolidacjach i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić.

USD/PLN

Notowania USD/PLN od wtorku poruszają się w konsolidacji zbudowanej poniżej poziomu 50% zniesienia fali spadkowej z 26 maja. Poziom ten jest obecnie ponownie testowany i stanowi on dolne ograniczenie strefy oporów wyznaczającej modelowy zasięg wzrostowej korekty z genezą 18 czerwca (3,7330 – 3,7550). Dopóki kurs omawianej pary pozostaje powyżej linii trendu spadkowego poprowadzonej po maksimach z ostatnich czterech tygodni oraz minimum z tego miesiąca, to cały czas bardziej preferowany jest scenariusz wzrostowy (obecnie strefa wsparć rozciągająca się od 3,6410 do 3,6650). Nadal także celem notowań pozostają maksima z minionego miesiąca (3,8253).

 GBP/PLN

Na notowaniach GBP/PLN dziś nadal przewagę utrzymuje strona popytowa i kurs testuje obecnie poziom maksimum zanotowany 26 maja br. Opór ten wraz z tegorocznymi ekstremami osiągniętymi 11 marca stanowi kluczową strefę w średnim terminie (5,88 – 5,9060). Chociaż strefa ta pozostaje niesforsowana, to na tej parze cały czas obowiązuje trend wzrostowy. Sygnałem do głębszego cofnięcia było zejście poniżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą na początku maja (obecnie poziom 5,76).

 EUR/PLN

Notowania EUR/PLN także kontynuują budowanie konsolidacji. Tworzy się ona powyżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po czerwcowych minimach.

 Od początku czerwca notowania omawianej pary próbują sforsować 50% zniesienie sekwencji spadkowej rozpoczętej 26 grudnia ubiegłego roku (4,18). Opór ten był już kilkukrotnie testowany i zawsze test ten wypadał pozytywnie. Jego pokonanie pozwoliłoby na kontynuację spadków do okolic poziomu 4,23 gdzie przebiega poziom 61,8% zniesienia tej sekwencji spadkowej i jednocześnie kwietniowe maksima (modelowy zasięg odbicia, jeżeli ma ono pozostać jedynie korektą spadów z grudnia).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Ruchy w konsolidacji