Ruszają zamówienia dla chińskich kolei

WST, Bloomberg
opublikowano: 14-08-2013, 09:45

Największa chińska kolejowa spółka, China Railway zamierza przeznaczyć ponad 50 mld juanów (ok. 8,2 mld USD) na swój pierwszy duży zakup pociągów w celu zaspokojenia rosnącego popytu na ten rodzaj transportu.

Powstała ostatnio firma, która znajduje się pod kontrolą państwa i przejęła działalność od zlikwidowanego w marcu Ministerstwa Kolei, kupi lokomotywy, superszybkie pociągi  oraz tabor.

Zamówienie poprzedzone zostało ubiegło miesięczną deklaracją władz, które zobowiązały się przyspieszyć inwestycje kolejowe, szczególnie na centralnych i zachodnich obszarach Państwa Środka, co ma wesprzeć urbanizację i wzrost gospodarczy.

W ubiegłym miesiącu dostawy cargo realizowane przez chińskie koleje zmieniły niekorzystny trend i wzrosły o 6,4 mln ton w stosunku do lipca 2012 r. do poziomu 260 mln ton i to mimo obserwowanego schłodzenia ogólnokrajowej koniunktury gospodarczej.

W tym roku Kraj Zza Wielkiego Muru chce zwiększyć sieć kolejową o kolejne 5,5 tys. km nowych torów, co pozwoli przekroczyć barierę 100 tys. km.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ruszają zamówienia dla chińskich kolei