Ruszył konkurs na prezesa Balic

MIR
opublikowano: 13-05-2008, 00:00

Krakowski port będzie miał nowego szefa. Do konkursu szykują się byli zarządzający.

Krakowski port będzie miał nowego szefa. Do konkursu szykują się byli zarządzający.

W związku z upływem kadencji Kamila Kamińskiego na stanowisku prezesa portu w podkrakowskim porcie lotniczym Balice rada nadzorcza ogłosiła konkurs na jego następcę. Mimo że jest kojarzony ze Zbigniewem Ziobrą z PiS, PO nie udało się go odwołać. Prezes nie chce ujawnić, czy wystartuje w konkursie. Na giełdzie nazwisk pojawiły się osoby wcześniej związane z Balicami: Wiesław Mardosz, dyrektor portu w Rzeszowie i były dyrektor handlingu w Krakowie, oraz Ryszard Zębala, szef portu w Radomiu i były wiceprezes Balic. Konkurs rozstrzygnie także o wyborze wiceprezesów ds. inwestycji i marketingu.

W 2007 r. port obsłużył 3 mln pasażerów, o 200 tys. więcej niż w 2006 r. W kwietniu — 238,9 tys., o blisko 4 proc. mniej niż w kwietniu 2007 r. Spadek nastąpił po wycofaniu się SkyEurope, jednego z głównych przewoźników. Decyzja była następstwem zmiany strategii linii, które postanowiły szukać szansy w Czechach, Austrii i Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruszył konkurs na prezesa Balic