Ruszyło Centrum Szkoleniowe CS

Kajetan Sroka
07-12-2001, 00:00

Dąbrowa Górnicza. W siedzibie Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia w Dąbrowie Górniczej ruszyło Centrum Szkoleniowe CyberSkills. Powstało ono w ramach zawartej we wrześniu 2001 r. umowy między Regionalną Agencją Promocji Zatrudnienia a oddziałem angielskiej firmy komputerowej — International Computers Limited Poland. Program jest skierowany do osób nie mających możliwości kształcenia się we własnym zakresie.

— Głównym celem projektu jest przygotowanie w zakresie informatyki osób, które są zagrożone utratą pracy w wyniku restrukturyzacji przemysłu ciężkiego — wyjaśnia Jerzy Grządziel z RAPZ.

Szkolenia będą bezpłatne. Na początku centrum zajmie się podnoszeniem kwalifikacji osób zagrożonych utratą pracy w sektorze hutniczym. W przyszłości szkolenia kierowane będą do wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Nie jest jeszcze znany koszt uruchomienia centrum, ponieważ projekt jest w trakcie realizacji. Środki na jego przygotowanie pochodzą z budżetu Dąbrowy Górniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ruszyło Centrum Szkoleniowe CS