Czytasz dzięki

Ryanair ogranicza plany na zimę

opublikowano: 15-10-2020, 10:53

Największy europejski tani przewoźnik lotniczy, linie Ryanair zapowiedział ograniczenie zimowego harmonogramu. To efekt ponownego wprowadzenia przez wiele krajów obostrzeń związanych z rosnącą liczbą infekcji Covid-19.

Irlandzka firma twierdzi, że w okresie zimowym będzie działał na poziomie 40 proc. zdolności przewozowych z roku 2019. Wcześniej przewoźnik zakładał, że będzie to poziom 60 proc. 

Ryanair
Zobacz więcej

Ryanair fot. Bloomberg

Ryanair zmniejszy liczbę samolotów trzymanych w tym sezonie w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i Wiedniu, po znacznym osłabieniu rezerwacji w listopadzie i grudniu.

Operator powiedział także, że będzie obsługiwał około 65 proc. swojej siatki tras i będzie starał się obsługiwać loty, które są w około 70 proc. wypełnione, aby chronić rentowność. 

Informacje o ograniczeniu działalności źle zostały odebrane przez giełdowych inwestorów. Akcje Ryanair na giełdzie w Dublinie poddały się dosyć mocnej przecenie, pociągając za sobą na innych parkietach również walory innych rywali takich jak EasyJest, Wizz czy Lufthansa i IAG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane