Rynki Wschodu dosięgła przecena

Przemysław Barankiewicz, Tomasz Furman
11-12-2001, 00:00

Tydzień na giełdach azjatyckich rozpoczął się od głębokiej przeceny. Najsłabszymi papierami okazały się banki, które w Japonii pogłębiły historyczne minima notowań.

W Tokio kursy całej „wielkiej czwórki” banków jeszcze nigdy nie znalazły się tak nisko. Spadły także kursy spółek high-tech. Tym razem papiery eksporterów nie zyskały na słabym jenie, gdyż wzrosły szanse korekty na amerykańskim Nasdaq.

Korekcie w Tokio nie poddał się natomiast producent stali — NKK. Spółce pomogły informacje, że US Steel chce kupić należące do niej akcje amerykańskiego National Steel.

W Hongkongu korekta była nieco mniejsza. Jednak i tam sprzedawano papiery banków w obawie, że coraz niższe stopy procentowe obniżą marże kredytodawców. Słabo zaprezentował się producent komputerów Legend Holdings i telekom — China Mobile.

Najsłabszy w poniedziałek był parkiet w Seulu. Giełdę tę dosięgła w końcu korekta. Ucierpieli przede wszystkim udziałowcy producenta chipów Samsung Electronics, który przewodził kilkutygodniowym wzrostom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Tomasz Furman

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rynki Wschodu dosięgła przecena