S&P 500 w dół z powodu Syrii

opublikowano: 30-08-2013, 22:00

Dow Jones zakończył dzień spadkiem o 0,21 proc., S&P500 stracił 0,32 proc. zaś Nasdaq 0,84 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Amerykańskie indeksy spadały w piątek, a Standard & Poor’s 500 powiększył największy miesięczny spadek od maja 2012 r., ponieważ inwestorzy ważą możliwości zbrojnego ataku Stanów Zjednoczonych na Syrię oraz rozczarowujące dane o wydatkach konsumenckich.

PulteGroup Inc. spadł o 2.9 proc. , z powodu gorszych od oczekiwań danych o  wydatkach konsumenckich w lipcu. Kurs Krispy Kreme Doughnuts zanurkował o 14 proc., gdy spółka opublikowała fatalne wyniki za drugi kwartał. Walory Salesforce.com skoczyły o 12 proc., gdy firma opublikowała wyniki, które przebiły prognozy.

O godz. 18:30 sekretarz stanu, John Kerry wygłosił oświadczenie odnośnie sytuacji w Syrii, które nie pozostawiało wątpliwości inwestorów co do stanowiska Stanów Zjednoczonych odnoście ataku przy użyciu broni chemicznej 21 sierpnia.  „To ma znaczenie jeśli nic nie zrobimy”, powiedział Kerry w Departamencie Stanu, dodając, że prezydent Barack Obama podejmie własne decyzje i, że jakiekolwiek podjęte przez USA działania będą miały ograniczony charakter. 

Następnie głos w sprawie zajął prezydent Obama, który powiedział, że Stany Zjednoczone nie podjęły ostatecznej decyzji, jak odpowiedzieć na użycie przez Syrię broni chemicznej i rozważają one ograniczone działania, a nie zaangażowanie na czas nieokreślony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy