Sąd podjął ważną decyzję dla PBG

opublikowano: 21-01-2020, 07:26

Poznański sąd rejonowy przychylił się do wniosku spółki PBG i uchylił układ, zawarty z wierzycielami.

Postanowienie wydano 9 stycznia i nie jest prawomocne.

Jerzy Karney
fot. materiały prasowe

Równolegle spółka złożyła wniosek o wszczędzie postępowania sanacyjnego. Jest ono przedmiotem odrębnego postępowania.

"Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony przez spółkę ma na celu dokończenie realizacji planu restrukturyzacji zobowiązań spółki, ujętego w warunkach układu, z korzyścią dla wierzycieli PBG i z ich poparciem. Wniosek jest wynikiem sytuacji finansowej, w której znajduje się spółka" - napisano w komunikacie, opublikowanym 23 grudnia 2019 r.

Jak zaznaczono, trudna sytuacja jest konsekwencją opóźnień w sprzedaży majątku i trudnościami w uzyskaniu zadowalających przychodów z tytułu sprzedaży majątku i z działalności bieżącej. Dodano, że wniosek o uchylenie układu ma charakter techniczny i wynika z przepisów Prawa Restrukturyzacyjnego.

"Celem działań restrukturyzacyjnych jest zawarcie z wierzycielami układu o charakterze likwidacyjnym lub quasi-likwidacyjnym, na podstawie którego cały majątek PBG zostanie sprzedany, a wierzyciele zostaną zaspokojeni z przychodów ze sprzedaży majątku spółki" - napisano. 

Wartość rynkowa PBG to 21 mln zł. Od listopada ubiegłego roku spółką kieruje Jerzy Karney.

W akcjonariacie spółki są m.in. PKO BP, Bank Pekao i Generali Investments TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane