Sąd przedłużył areszt byłemu prezesowi GetBacku

opublikowano: 18-12-2018, 13:58

Warszawski sąd okręgowy zdecydował o przedłużeniu o kolejne 3 miesiące aresztu Konrada K., byłego prezesa GetBacku.

Jak poinformowała pb.pl Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik warszawskiej prokuratury regionalnej, są przychylił się do wniosku śledczych i przedłużył tymczasowy areszt do 13 marca 2018 r. 

TRZY I PÓŁ ROKU: Konrad K. został prezesem GetBacku pod koniec 2014 r. Sprawił, że szerzej nieznany windykator stał się jednym z głównych graczy na rynku, a na koniec przestał regulować swoje zobowiązania.
Zobacz więcej

TRZY I PÓŁ ROKU: Konrad K. został prezesem GetBacku pod koniec 2014 r. Sprawił, że szerzej nieznany windykator stał się jednym z głównych graczy na rynku, a na koniec przestał regulować swoje zobowiązania. Fot. Marek Wiśniewski

Konrad K. został zatrzymany w czerwcu. Usłyszał wówczas zarzut usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł; poza tym prokuratura postawiła mu m.in. zarzut wyprowadzenia kwoty 23 mln zł, w tym przywłaszczenia ok. 15 mln zł.

W areszcie - przynajmniej do końca roku - przebywa też Anna P., była wiceprezes GetBacku. Zarzuty wobec niej dotyczą m.in. wyrządzenia szkody spółce poprzez podpisywania pozornych usług w zakresie bezpieczeństwa w biznesie oraz faktur potwierdzających wypłatę środków pieniężnych na rzecz jednej z firmy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy