Samorząd Szczecina wymienia tabor tramwajowy

opublikowano: 25-06-2007, 14:14

Władze Szczecina odnawiają tabor tramwajowy, ale w  większości kupują używane tramwaje niemieckie. Do stycznia 2008 roku 30 wagonów z Niemiec ma trafić do miasta - poinformowało biuro prasowe prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

Zakupione tramwaje, które mają po kilkanaście lat, jeździły do tej pory po ulicach Berlina. Około dziesięciu lat temu przeszły gruntowną modernizację. Wagony mają zastąpić wysłużone, także przed laty sprowadzone z Niemiec tramwaje, nazywane przez mieszkańców "helmutami". Do lamusa odejdą wtedy także wyeksploatowane przegubowce.

Biuro prasowe przypomina, że to kolejna umowa ze stroną niemiecką na zakup używanego taboru. Jesienią ubr. samorząd lokalny Szczecina kupił 21 wagonów.

W tym roku kupionych ma być tylko sześć nowych tramwajów, co będzie kosztować miasto ok. 15 milionów złotych.

Obecnie po Szczecinie jeżdżą 204 tramwaje. Analizy dotyczące rozwoju komunikacji miejskiej do 2020 roku wskazują, że samorząd powinien wymienić ponad 140 z nich, musi też wyremontować i zmodernizować torowiska. Szacuje się, że będzie to kosztować prawie 800 mln złotych. Na ten cel miasto zamierza zabiegać o środki z UE w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Samorząd Szczecina wymienia tabor tramwajowy