Santander radzi kupować akcje Forte

opublikowano: 04-10-2018, 13:52

Michał Sopiel, analityk w biurze maklerskim Santandera, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji Forte. Cena docelowa to 52,1 zł.

"W ostatnich miesiącach spółka musiała zmierzyć się z pewnymi przeciwnościami wynikającymi z konsolidacji unijnej branży meblarskiej (sprzedaż udziałów w spółce Poco i detalicznych sklepów meblowych Kika/Leiner przez grupę Steinhoff) i wysokich temperatur w UE (które zmniejszają potencjał rynku sprzedaży). Skłoniło to nas do obniżenia krzywej reprezentującej prognozowany wolumen sprzedaży spółki Forte w krótkim i średnim terminie. Sądzimy jednak, że niższe przychody zostaną zniwelowane przez większy od oczekiwań wkład segmentu produkcji płyt. (1) Zoptymalizowana oferta i (2) renegocjowane cenniki powinny zacząć też przynosić efekty w dłuższej (pięcioletniej) perspektywie. Wszystko to przekłada się na naszą pozytywną opinię na temat potencjału dalszego wzrostu marż w spółce Forte" - napisano w uzasadnieniu raportu, wydanego 27 września o godz. 8.24.

Raport dostępny jest w załączniku.

rekomendacja dla Forte

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu