Saxo pomoże naśladować

  • Jagoda Fryc
15-05-2016, 22:00

Bank wprowadził do oferty usługę automatycznego zarządzania inwestycjami.

W dużym uproszczeniu, nowe narzędzie udostępnione klientom Saxo Banku umożliwi powielanie i skalowanie transakcji, realizowanych przez zarządzającego daną strategią, w czasie rzeczywistym i na bazie różnych instrumentów (akcji, obligacji, surowców, walut itp.).

— Nie istnieje druga tego rodzaju automatyczna usługa umożliwiająca inwestowanie drogą elektroniczną w czasie rzeczywistym i korzystanie ze strategii opartych na różnorodnych produktach i aktywach — mówi Didier Abbato, zarządzający SaxoSelect.

Bank twierdzi, że umożliwi klientom naśladowanie inwestycyjnych mistrzów — najlepszychtraderów, wyselekcjonowanych ze względu na regularne dobre wyniki. Proces doboru przez Saxo poszczególnych portfeli ma poprzedzać tzw. due diligence, z naciskiem na wachlarz instrumentów, model i częstotliwość transakcji, lewarowanie, trwałość i zarządzanie ryzykiem, a w szczególności — osobowość traderów stojących za poszczególnymi strategiami. Inwestorzy będą mogli określić, jak pieniądze mają zostać rozdzielone między poszczególne portfele.

— Dla części inwestorów główną przeszkodą w tworzeniu strategii inwestycyjnej jest brak czasu i wiedzy. Rozwiązaliśmy ten problem, oferując gotowe strategie, które pozwalają na szybkie i skuteczne rozszerzenie portfela przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przejrzystości — mówi Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Saxo pomoże naśladować