Schroeder: Mało prawdopodobne, by UE zablokowała Wolfowitza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-03-2005, 12:58

Jest mało prawdopodobne, by Unia Europejska przeciwstawiła się kontrowersyjnemu wytypowaniu przez Waszyngton Paula Wolfowitza na szefa Banku Światowego, mimo niezbyt entuzjastycznego przyjęcia tej kandydatury - powiedział w środę kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.

Jest mało prawdopodobne, by Unia Europejska przeciwstawiła się kontrowersyjnemu wytypowaniu przez Waszyngton Paula Wolfowitza na szefa Banku Światowego, mimo niezbyt entuzjastycznego przyjęcia tej kandydatury - powiedział w środę kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.   

    Na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli Schroeder powiedział, że jakiś czas temu rozmawiał o tym z prezydentem USA George'em W. Bushem.

    "Powiedziałem mu, że według mnie, entuzjazm UE będzie umiarkowany, ale kandydatura ta nie padnie z powodu Niemiec" - powiedział kanclerz.

    "Mam wrażenie, że podobnie i inne kraje Europy podchodzą do tej kwestii" - dodał.

    Nominacja Wolfowitza na prezesa Banku Światowego została skrytykowana przez niektóre państwa UE ze względu na jego rolę planach wojny w Iraku.

  Tradycyjnie Stany Zjednoczone wskazują kandydata na prezesa Banku Światowego, podczas gdy Europa wyznacza kandydata na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane