SeeYou: telefon dla niewidomych

opublikowano: 16-11-2012, 00:00

Smartfon sterowany głosem i sieć komórkowa — spółka Humann wypuściła na rynek technologię stworzoną z myślą o osobach niewidomych.

Pojawienie się na rynku smartfonów to spora rewolucja technologiczna. Ale czy dla wszystkich? Dotykowy wyświetlacz to bariera trudna do pokonania dla osób z dysfunkcjami wzroku, czyli ok. 2 mln ludzi w Polsce. Powstał więc pomysł stworzenia smartfona w całości obsługiwanego głosowo, który ułatwia wybieranie połączeń, wysyłanie wiadomości SMS, „odczytywanie” treści dostępnych w internecie, komunikowanie się za pomocą e-mail czy Facebooka.

Technologia SeeYou właśnie doczekała się premiery. W ramach projektu powstał SeeYou Phone, którego fundamentem jest system Android i smartfon Samsung Google Nexus, dostosowane do potrzeb osób niewidomych. A uzupełnieniem dla produktu jest SeeYou Mobile, czyli wirtualny operator komórkowy — pakiet wzbogacony m.in. o usługę osobistego asystenta, z pomocą którego można umówić wizytę u lekarza czy zarezerwować bilet na samolot.

Z udogodnień mają korzystać również posiadacze innych smartfonów z systemem Android, dzięki SeeYou Platform, która zamieni komórkę w urządzenie sterowane głosem (opcja w przygotowaniu).

— Sprzedaż SeeYou już ruszyła. Produkt jest dostępny w sklepie internetowym na seeyou-mobile.com. Drugim kanałem dystrybucji będzie call center, trzecim — bezpośrednie spotkania z klientami. Natomiast aplikacje dostępne są w sklepie Google’a — wyjaśnia Marcin Łapa z warszawskiej firmy Humann, która opracowała SeeYou.

Spółka pracuje nad kolejnymi projektami, w tym rozwiązaniem umożliwiającym identyfikację twarzy przechodniów. Urządzenie poinformuje właściciela, że zbliża się jego znajomy, ale będzie też analizować drogę i ostrzegać przed przeszkodami. SeeYou może wyjść poza granice kraju. Plan spółki Humann zakłada wprowadzenie produktu w pierwszej kolejności do Hiszpanii i krajów skandynawskich, a docelowo do USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu