SII zwołuje pokrzywdzonych przez GetBack

opublikowano: 13-09-2018, 15:05

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zbiera grupę mniejszościowych akcjonariuszy windykatora, by domagać się naprawienia szkody.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Ciągle tylko obligatariusze i obligatariusze. A o akcjonariuszach GetBacku ktoś jeszcze pamięta i się nimi przejmuje? – pytają przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII), którzy podkreślają, że ci drudzy są równie pokrzywdzeni w aferze GetBacku na równi z posiadaczami obligacmi. 

„Czyny będące przedmiotem zawiadomień Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego do Prokuratury Krajowej i Regionalnej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotknęły bowiem akcjonariuszy mniejszościowych GetBack w nie mniejszym stopniu jak obligatariuszy spółki” – przypominają przedstawiciele SII.

Stowarzyszenie apeluje do akcjonariuszy mniejszościowych o zgłoszenia, tak, by mogła powstać lista pokrzywdzonych, adresowana do prokuratury. 

 „Jeżeli w sprawie doszłoby do wniesienia do sądu aktów oskarżenia, pokrzywdzeni akcjonariusze spółki mieliby prawo żądać, by sąd nałożył na sprawców przestępstwa obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej popełnionym przez nich czynem” – dodano.

Obrót akcjami GetBacku zawieszony jest od połowy kwietnia na żądanie KNF w związku z niedopełnieniem obowiązków informacyjnych przez spółkę. Zanim to się stało, kurs spółki znalazł się na poziomie 3,75 zł. W ubiegłorocznym IPO akcje sprzedawano po 18,5 zł.

Czytaj także: Drobni z GetBacku nie pogodzili się z losem

WSZYSTKO O GETBACKU SPRAWDŹ NA: www.pb.pl/temat/getback

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy