Skarbówka ma zastrzeżenia do CIT Cyfrowego Polsatu

opublikowano: 07-08-2019, 07:24

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wydał decyzję, zgodnie z którą Cyfrowy Polsat ma uregulować zobowiązanie z tytułu CIT za 2013 r. w wysokości 25,1 mln zł plus odsetki od zaległości.

W wydanej decyzji organ zakwestionował prawo spółki do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności dokonanych w 2013 r.

"Przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od decyzji Organu oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy." - podał Cyfrowy Polsat.

Fiskus ma zastrzeżenia do rozliczenia CIT Cyfrowego Polsatu z czasów, kiedy nie kierował nim jeszcze Tobias Solorz.
Zobacz więcej

Stara sprawa:

Fiskus ma zastrzeżenia do rozliczenia CIT Cyfrowego Polsatu z czasów, kiedy nie kierował nim jeszcze Tobias Solorz. Fot. Marek Wiśniewski

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu