SKOK-i wyciągają rękę do banków

ET
opublikowano: 21-04-2009, 00:00

Zgoda, zgoda, a klient wtedy rękę poda. SKOK-i ruszyły z gałązką oliwną

Zgoda, zgoda, a klient wtedy rękę poda. SKOK-i ruszyły z gałązką oliwną

do banków. Proponują pakt przeciwko wykluczeniu ekonomicznemu Polaków.

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (SKOK) wyciąga rękę na zgodę do banków, którym jeszcze niedawno zarzucała w kampanii reklamowej wywołanie kryzysu. SKOK-i prosiły wtedy klientów: "Nie wińcie nas, nie jesteśmy bankiem". Na slogan ostrym listem w ostrym tonie zareagował prezes Związku Banków Polskich (ZBP). Otrzymał równie dosadną odpowiedź szefa Krajowej SKOK.

Ostatnio szef SKOK zmienił jednak ton. Wczoraj wysłał kolejny list otwarty do prezesa ZBP: "Zwracam się do Pana z propozycją podjęcia dyskusji na temat niezwykle ważnego problemu społecznego i próby jego rozwiązania" — napisał Grzegorz Bierecki.

O co chodzi? O drogi dostęp do usług finansowych.

"Potrzeba nam prostych, niedrogich rachunków rozliczeniowych, których celem będzie zaspokojenie potrzeb osób o niskich i niestabilnych dochodach, nowych produktów i alternatywnych usług finansowych, a także dobrowolnych kodeksów postępowania w celu zapewnienia podstawowych rachunków bankowych" — uważa prezes Krajowej SKOK i zachęca szefa ZBP do powołania wspólnej grupy roboczej, która przygotuje propozycje rozwiązania problemu wykluczenia ekonomicznego w Polsce.

List ze SKOK przychodzi do bankowców w tydzień po tym, jak związek banków wystąpił z wnioskiem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, domagając się wszczęcia postępowania przeciwko kasom. Związek Banków Polskich uważa, że w ostatniej kampanii reklamowej naruszyły one zbiorowe interesy konsumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SKOK-i wyciągają rękę do banków