Skonfiskowano majątek o wartości 360 mln EUR

PAP
opublikowano: 18-07-2014, 21:18

Śledczy skonfiskowali w piątek we Włoszech wart 360 mln euro majątek biznesmena podejrzewanego o związki z sycylijską mafią cosa nostra - poinformowały włoskie media.

Brygada do walki z mafią zajęła trzy kamieniołomy, 26 działek, 12 kont bankowych, cztery wille i kilka sklepów należących do 47-letniego Stefano Parry.

Przedsiębiorca, który mieszka w Palermo i był już aresztowany w 2000 roku, jest oskarżony o utrzymywanie związków z mafią i oszustwa przy prowadzeniu swoich interesów oraz zamówieniach publicznych. Podejrzewa się go również o to, że dostarczył 5 kg ładunków wybuchowych i detonatory swojemu teściowi w celu doprowadzenia do eksplozji w kamieniołomach, aby można było tam ukrywać zwłoki.

W ubiegłym roku włoskie służby bezpieczeństwa dokonały najbardziej spektakularnej konfiskaty majątku o wartości 1,3 mld euro, należącego do sycylijskiego biznesmena w sektorze energii odnawialnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu