Skreślona branża? 2 razy „sprzedaj”

opublikowano: 25-06-2015, 00:00

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, wydał negatywne rekomendacje dla akcji Bogdanki i JSW.

Pomimo dużego spadku notowań Bogdanki akcje wciąż nie są warte ryzyka i dostrzegamy ledwie kilka argumentów za kupnem. Globalny rynek węgla wciąż jest w bessie i nie widać symptomów poprawy, ale raczej duże ryzyko spadku do jeszcze niższego poziomu w 2016 r. Polski rynek węgla jest strukturalnie dotknięty polityką cenową wspieranej przez rząd Kompanii Węglowej. Jesteśmy w tej kwestii dużymi pesymistami — podkreśla Łukasz Prokopiuk, który obniżył wycenę akcji Bogdanki do 52 zł. Specjalista porównuje obecną sytuację Bogdanki do sytuacji GTC z ostatnich lat — deweloper był postrzegany jako dobra spółka z bardzo dobrym modelem biznesowym.

— Niestety, sytuacja GTC diametralnie się zmieniła z powodu pogorszenia koniunktury na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej — podkreśla Łukasz Prokopiuk, który dodaje, że inwestorzy mieli wiele okazji, by wyjść z inwestycji po niezłej cenie, ale wciąż liczyli na odwrócenie negatywnego trendu — co się jak na razie nie stało. Analityk obniżył też wycenę akcji JSW — do 9,10 zł za walor.

Jego zdaniem, rośnie prawdopodobieństwo ratunkowej emisji akcji. — Taki scenariusz rodzi poważne ryzyko dla akcjonariuszy mniejszościowych, którzy mogą zostać zmuszeni do dostarczenia kapitału mimo dużej niepewności — dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy