Słowacka korona nadal słaba, może jeszcze stracić

Polska Agencja Prasowa SA
09-02-2006, 12:02

Słowacka korona nadal pozostaje wobec euro blisko poziomów najniższych od ponad miesiąca, a analitycy nie wykluczają jeszcze większych spadków kursu tej waluty w reakcji na kryzys rządowy na Słowacji.

Słowacka korona nadal pozostaje wobec euro blisko poziomów najniższych od ponad miesiąca, a analitycy nie wykluczają jeszcze większych spadków kursu tej waluty w reakcji na kryzys rządowy na Słowacji.

    Korona wyceniana jest w czwartek do euro na 37,57 wobec 37,65 w środę po południu.

    Analitycy nie wykluczają, że do maja słowacka waluta może się osłabić do 38,5 za euro, ale po wyborach możliwe jest do końca tego roku odbicie do 36,8 za euro.

    W poniedziałek Ruch Chrześcijańsko-Demokratyczny (KDH) poinformował, iż opuszcza koalicję rządową, ponieważ Słowacka Unia Demokratyczna i Chrześcijańska (SDKU) premiera Mikulasza Dziurindy blokuje przyjęcie przez rząd preferowanej przez KDH ustawy o klauzuli sumienia. 

    We wtorek wieczorem przedstawiciele wszystkich partii w słowackim parlamencie zdecydowali, że wybory parlamentarne na Słowacji odbędą się 17 czerwca.

    Na rynku pojawiają się obawy, że nowy rząd Słowacji może zdecydować o odłożeniu w czasie daty przyjęcia przez ten kraj wspólnej waluty euro. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądała polityka fiskalna przyszłych władz.

    Słowacja planuje wprowadzić wspólną walutę euro w 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Słowacka korona nadal słaba, może jeszcze stracić