SP dofinansuje szpital w Lesznie

Piotr Wielicki
04-09-2000, 00:00

SP dofinansuje szpital w Lesznie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie znalazł się w pierwszej dziesiątce wielkopolskich szpitali, które na niezbędne inwestycje otrzymają z budżetu centralnego pomoc finansową. Państwo chce przeznaczyć na te placówki około 25 mln zł, nie wiadomo jeszcze, jaka kwota zasili kasę leszczyńskiego szpitala i na co przeznaczone zostaną przyznane środki. Dodatkowo placówka otrzyma 1 mln zł z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację kotłowni.

Dyrekcja szpitala planuje sprzedaż części nieruchomości, m.in. mieszkań zakładowych oraz budynków po byłych poradniach i ośrodkach zdrowia. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje.

Po wprowadzeniu w WSZ w Lesznie programu restrukturyzacji, jego zadłużenie systematycznie spada. W styczniu wynosiło 1,6 mln zł, a w połowie roku nie przekraczało 1 mln zł. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / SP dofinansuje szpital w Lesznie