Spekulacje o PZU i PKO BP osłabiają złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 02-10-2009, 00:00

Pierwsza sesja ostatniego kwartału roku nie była udana. Złotego osłabiały spekulacje o możliwym rozwiązaniu sporu skarbu państwa z Eureko. Była też niepewność związana z emisją akcji PKO BP oraz możliwą reakcją zagranicy na cenę emisyjną. Pojawiły się spekulacje, że osłabienie złotego zagranica wykorzysta do wejścia na polski rynek i kupna akcji PKO.

Niepewność zwiększyła się po wypowiedzi jednego z członków RPP — Andrzeja Wojtyny. Stwierdził on, że w najbliższym kwartale nie ma powodów do dynamicznej aprecjacji złotego. Po jego słowach kurs EUR/PLN ustanowił dwumiesięczne maksimum na 4,2580. Technicznie kurs EUR/PLN może dalej osłabiać złotego. Ostatnim istotnym oporem są okolice 4,2650-4,2700. Wybicie ponad tę strefę otwiera drogę do ruchu w górę. Co dalej? To zależy od Eureko i nastrojów na światowych giełdach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy