Spółki high-tech umocniły Hang Seng

Marek Druś
opublikowano: 05-12-2001, 00:00

Indeksy giełd azjatyckich zmieniły się po wtorkowych notowaniach w niewielkim stopniu. Jedynie indeks Hang Seng wzrósł wyraźnie, do czego przyczynił się wzmożony handel papierami spółek nowych technologii na parkiecie w Hongkongu.

W Tokio nadal odczuwane są negatywne skutki bankructwa Enronu. Podobnie jak w Europie i USA, warunkuje ono wycenę banków uczestniczących w finansowaniu spółki. Po kolejnych informacjach o tworzeniu rezerw na pokrycie strat wynikających z bankructwa amerykańskiej spółki, właśnie papiery branży finansowej notowały największe spadki na japońskiej giełdzie. Giełda koreańska zakończyła notowania niemal bez zmian. Rekordowy wzrost kursu udziałów Hynix, wywołany wiadomością o możliwej fuzji producenta chipów z amerykańskim Micron Technologies, zrównoważył spadek ceny papierów Hyundaia, którego papiery taniały po wiadomości o możliwości przedłużenia strajku pracowników spółki.

Na giełdzie w Hongkongu drożały akcje spółek działających w Chinach, tzw. red chips. Liderem zwyżek był China Mobile, który znalazł sposób na sfinansowanie przejęcia ośmiu lokalnych sieci komórkowych. Podrożały również akcje największego chińskiego producenta pecetów — Legend Holdings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu