Spółki TMT były najsłabsze w Europie

Przemek Barankiewicz
30-05-2001, 18:44

W środę w Europie dominowały spadki notowań spółek technologicznych. Powodem była obniżka prognoz finansowych przez amerykański Sun Microsystems i francuski Alcatel.

Do spadków na giełdach Starego Kontynentu przyczyniła się publikacja przez biuro INSEE majowego wskaźnika nastrojów francuskich biznesmenów. Okazał się on najniższy od dwóch lat.

W Paryżu najsłabsze były telekomy. Alcatel, który obok słabych prognoz na II kwartał ogłosił także fiasko rozmów o fuzji z amerykańskim Lucent Technologies, stracił 5 proc. rynkowej wartości. Podoba zniżka dotknęła France Telecom.

W całej Europie spadały akcje spółek związanych z produkcją procesorów. Brytyski ARM Holdings przeceniono o 10 proc., francuski STMicroelectronics o 7 proc., a niemiecki Infinenon traci na razie 3 procent.

Inwestorzy zainteresowali się za to papierami „tradycyjnych” sektorów. Ostro w górę poszły notowania energetycznych: E.ON, Scottish Power, International Power, S&SE. Kupowano także akcje producentów tytoniu oraz żywności.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki TMT były najsłabsze w Europie