Sportowe sławy pod opieką Medicoveru

  • Alina Treptow
opublikowano: 12-01-2016, 22:00

Rehasport — klinika ortopedyczna, która opiekowała się Robertem Lewandowskim, Agnieszką Radwańską i Marcinem Gortatem — została przejęta przez Medicover

Ortopedia przyciąga kolejnego inwestora branżowego. Sieć medyczna Medicover przejęła większościowy pakiet udziałów w firmie Rehasport, która prowadzi kliniki ortopedyczne w Poznaniu, Gdańsku i Koninie. Nowy nabytek medycznej grupy walczył z urazami takich gwiazd sportu, jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Tomasz Majewski i Mateusz Kusznierewicz. Kwota transakcji nie została podana.

NAKRĘCENI INWESTYCJAMI:
NAKRĘCENI INWESTYCJAMI:
Medicover, którego wiceprezesem jest John Stubbington, szybko rozwija skrzydła w Polsce. W ciągu ostatnich miesięcy rozpoczął budowę placówek dla obcokrajowców, pacjentów bez abonamentów oraz z wadami wzroku. Kilka miesięcy temu wszedł też na rynek usług opiekuńczych.
ARC

— Rehasport może pochwalić się imponującymi osiągnięciami w zakresie medycyny sportowej, ortopedii i rehabilitacji. Wspólnie z Medicoverem klinika będzie mogła zwiększać liczbę placówek oraz poszerzać zakres działalności. Planujemy rozwijać się w całej Polsce. Co roku chcemy otwierać co najmniej trzy centra — zapowiada John Stubbington, wiceprezes Medicovera.

Uraz goni uraz

Rehasport zatrudnia ponad 130 lekarzy i 150 fizjoterapeutów. Rocznie przeprowadza blisko 2 tys. zaawansowanych operacji ortopedycznych. Klinika znalazła się w elicie placówek medycznych światowej federacji piłkarskiej — otrzymała akredytację FIFA Medical Centre of Excellence. Klinika jest też oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Żeglarskiego.

Opiekowała się też naszymi sportowcami podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, Londynie i Soczi. Pod kontrolą ortopedów spółki znajdują się medaliści mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich.

Według Monitora Polskiego B, w 2012 r. przychody netto Rehasport Clinic wyniosły 15 mln zł. Adam Rozwadowski, prezes Enel-Medu, podkreśla, że Rehasport może pochwalić się bardzo dużymi tradycjami w zakresie leczenia sportowców. Jego zdaniem, to nie oni odpowiadają za wzrost na tym rynku. Zwłaszcza że liczba zawodowych sportowców utrzymuje się raczej na tym samym poziomie.

— Rynek bardzo dynamicznie rozwija się dzięki sportowcom-amatorom, których w związku z modą na sport i zdrowy styl życia z roku na rok przybywa. Liczba urazów już obecnie jest na bardzo wysokim poziomie — mówi Adam Rozwadowski.

Seria przejęć

Zdaniem prezesa Enel-Medu, w medycynie sportowej kluczowe są ciągłość i kompleksowość leczenia — od diagnostyki na rehabilitacji kończąc. Rosnące wymagania nie odstraszają jednak inwestorów branżowych, którzy w ciągu kilku lat dużo inwestowali w ortopedię.

Lux Med, lider rynku medycznego, ponad dwa lata temu przejął warszawską klinikę ortopedyczną Carolinę Medical Center. Według naszych informacji, grupa była też zainteresowana przejęciem klinik Rehasportu. Sport-Klinika z Żor trafiła do portfela Scanmedu.

Pod koniec ubiegłego roku giełdowy Enel-Med uruchomił we współpracy z warszawską Legią pierwszą klinikę Enel-Sport. Ortopedia jest natomiast omijana przez inwestorów finansowych. Po pierwsze, nawet największe kliniki ortopedyczne są za małe dla większości funduszy.

— Po drugie, jak w większości biznesów medycznych w Polsce, pacjenci nie są skupieni wokół placówki, ale profesora, często właściciela. Jeśli go zabraknie, liczba zabiegów i operacji może się znacząco zmniejszyć — mówi jeden z zarządzających funduszem, który chce zachować anonimowość. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane