Sprzeczne sygnały na Orlenie

Dariusz Karolak
03-10-2001, 00:00

Sprzeczne sygnały na Orlenie

Prawdziwą zagadką jest zachowanie kursu PKNOrlen. Bykom ledwie udaje się wybronić wsparcie rocznego kanału spadkowego. Trochę poprawy wniosła wczorajsza sesja, bo ruch w bok (czyli bez angażowania dodatkowych środków) przełamał opór krótkoterminowego kanału spadkowego. Zdołał również naruszyć dzienną średnią VAMA10. Z drugiej strony byki są wyraźnie zdeprymowane obecnością długiego czarnego korpusu z 24 IX, którego połowa 15,7 jest na razie twierdzą nie do zdobycia. Jedynym wskaźnikiem, który był w stanie wyraźnie urosnąć był szybki oscylator stochastyczny.

Inne zachowują się tak, jakby testowanie dna przy 14,7, nakładającego się na skrzyżowanie wsparcia kanału rocznego i pokonanej właśnie górnej linii kanału miesięcznego (4 X) miało się jeszcze dokonać. Spadek poniżej tej wartości byłby silnym sygnałem sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Sprzeczne sygnały na Orlenie