Sprzedaje hotele, żeby wyjść z aresztu

AR
opublikowano: 25-07-2014, 00:00

NIERUCHOMOŚCI: Indyjski magnat biznesowy nie ma wyjścia

Londyński Grosvenor House Hotel — JW Marriott kupiony w czasie kryzysu od Royal Bank of Scotland za 726 mln USD, New York’s Plaza nabyty dwa lata temu za 575 mln USD i Dream Downtown Hotel, również w Nowym Jorku, kupiony za 220 mln USD — wszystkie trzy warte dzisiaj łącznie około 1,9 mld USD mają pokryć koszty kaucji więziennej szefa konglomeratu India’s Sahara Group, który naraził się indyjskiemu nadzorowi finansowemu (SEBI).

Zobacz więcej

Fot. Subrata Roy. Fot. Bloomberg

Subrata Roy od marca przebywa w areszcie Tihar w Nowym Delhi. Został tam osadzony po tym, jak kilkakrotnie nie pojawił się na procesie wytoczonym jego firmie przez SEBI. Pieniądze z kaucji mają częściowo wyrównać straty inwestorów, którzy — wykorzystując nielegalny w Indiach instrument — zainwestowali w spółkę hotelowego potentata. India’s Sahara Group, jeden z największych pracodawców w Indiach, poza rynkiem hotelowym działa m.in. w branżach nieruchomości, mediów, finansów i handlu. Spółka założona w 1978 r. przez Subratę Roya była też sponsorem indyjskiej drużyny krykietowej, a obecnie nadal jest współwłaścicielem indyjskiej drużyny Formuły 1 — Force India.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu