Stabilnie na rynku walutowym

Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)
opublikowano: 13-04-2010, 15:54

Kolejne godziny wtorkowego handlu na  krajowym rynku FX upłynęły dość spokojnie. Po południu złoty nawet zaczął się nieznacznie umacniać – o godz. 15:25 za euro płacono 3,8750 zł, a dolar był wart niecałe 2,85 zł.

Można pokusić się o stwierdzenie, iż zagraniczni inwestorzy przypomnieli sobie o zbliżającej się ofercie PZU, po tym jak Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła dzisiaj prospekt spółki. Względnie stabilnie było też na rynku EUR/USD. Jednak mimo, że przetarg greckich bonów skarbowych za 1,2 mld EUR zakończył się sukcesem, to notowania zdołały spaść do 1,3556. Jednak większy od zakładanego deficyt w handlu w USA w lutym (39,7 mld USD) doprowadził po południu do osłabienia dolara (notowania EUR/USD wróciły powyżej 1,36). Można jednak odnieść wrażenie, iż rynkowi brakuje kierunku. Dlatego tak istotne mogą okazać się jutrzejsze dane z USA o inflacji CPI, sprzedaży detalicznej, a także wystąpienie szefa FED w Kongresie i Beżowa Księga FED.

EUR/USD: Okolice 1,3620-30 pozostają krótkoterminowym oporem. Wskaźniki 4-godzinowe pozostają w trendach spadkowych. W związku z tym możliwe jest wykształcenie nowej „nogi” w stronę 1,35. Wyraźne naruszenie 1,3630 oddali tą koncepcję i otworzy szansę do testowania okolic wczorajszych szczytów na 1,3690.

Sporządził: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stabilnie na rynku walutowym