Standard Chartered: Euro skazane na dalsze umocnienie

opublikowano: 08-03-2018, 21:20
aktualizacja: 08-03-2018, 21:25

Notowania euro do dolara będą kontynuowały marsz w górę, a sygnałem do kupna będzie przekroczenie przez nie pułapu 1,25 USD, twierdzi Ilya Gofshteyn, strateg banku Standard Chartered.

Zobacz więcej

Moneta euro. Fot. Bloomberg

Kurs euro do dolara zniżkował w czwartek najmocniej od czterech tygodni, po tym jak inwestorzy wykorzystali zapowiedź zakończenia przez EBC skupu aktywów do realizacji zysków z wcześniejszego umocnienia wspólnej waluty (euro osłabiało się o 0,8 proc., do 1,23 USD). Mimo to zdaniem Ilyi Gofshteyna z banku Standard Chartered powrót notowań pary EURUSD do zwyżek jest tylko kwestią czasu.

Euro wspierać powinny tendencje w notowaniach instrumentów zabezpieczających przed zmianami rynkowych stóp procentowych w strefie euro oraz USA, twierdzi specjalista. Wybicie notowań euro powyżej pułapu 1,25 USD będzie zapowiedzią silniejszego ruchu w górę. Według niego do takiego wybicia mogłaby doprowadzić już reakcja na piątkowe dane o płacach w USA lub przeszłotygodniowy odczyt miary inflacji konsumentów zza oceanu.

- Do wybicia brakuje niewiele – ocenia w rozmowie z Bloombergiem Ilya Gofshteyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu