Standard Chartered: Euro skazane na dalsze umocnienie

Notowania euro do dolara będą kontynuowały marsz w górę, a sygnałem do kupna będzie przekroczenie przez nie pułapu 1,25 USD, twierdzi Ilya Gofshteyn, strateg banku Standard Chartered.

Moneta euro. Fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Moneta euro. Fot. Bloomberg

Kurs euro do dolara zniżkował w czwartek najmocniej od czterech tygodni, po tym jak inwestorzy wykorzystali zapowiedź zakończenia przez EBC skupu aktywów do realizacji zysków z wcześniejszego umocnienia wspólnej waluty (euro osłabiało się o 0,8 proc., do 1,23 USD). Mimo to zdaniem Ilyi Gofshteyna z banku Standard Chartered powrót notowań pary EURUSD do zwyżek jest tylko kwestią czasu.

Euro wspierać powinny tendencje w notowaniach instrumentów zabezpieczających przed zmianami rynkowych stóp procentowych w strefie euro oraz USA, twierdzi specjalista. Wybicie notowań euro powyżej pułapu 1,25 USD będzie zapowiedzią silniejszego ruchu w górę. Według niego do takiego wybicia mogłaby doprowadzić już reakcja na piątkowe dane o płacach w USA lub przeszłotygodniowy odczyt miary inflacji konsumentów zza oceanu.

- Do wybicia brakuje niewiele – ocenia w rozmowie z Bloombergiem Ilya Gofshteyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Standard Chartered: Euro skazane na dalsze umocnienie