Start-upy powalczą o własną przyszłość

opublikowano: 11-04-2013, 00:00

Jest szansa na spotkanie z inwestorami i na inwestycję w rozwój innowacyjnego biznesu w sieci — ruszył konkurs Startup Contest.

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła rekrutację do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Startup Contest. Zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do 25 kwietnia 2013 r.

Kogo poszukują organizatorzy? Przede wszystkim autorów dobrych pomysłów na innowacyjną działalność związaną z internetem i nowymi technologiami. Konkurs jest skierowany do start-upów, które obecnie znajdują się w fazie realizacji pomysłu i poszukują zewnętrznego finansowania.

Zgłaszać mogą się start-upy działające na rynku nie dłużej niż trzy lata. Osoby chcące wziąć udział w konkursie powinny przygotować maksymalnie dwuminutowy film prezentujący koncept biznesowy i pomysł na jego dalszy rozwój i dołączyć go do wypełnianego formularza (dokumentację rekrutacyjną można znaleźć na stronach internetowych: www.inkubatorstarter.pl oraz www.kreatywnygdansk. pl).

Do pierwszego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych dwadzieścia najlepszych projektów — pod ocenę będą brane zarówno sam pomysł na biznes, jego oryginalność, jak również przyjęty model biznesowy oraz kompetencje i doświadczenie zespołu.

W drugim, finałowym etapie najlepsze start-upy zaprezentują się przed gronem zaproszonych mentorów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na rynkową potrzebą wdrażania pomysłu, poprawność diagnozy klientów i konkurencji oraz zasadność uzasadnienia zewnętrznego finansowania dla start-upu.

W jury konkursu zasiądą: Arkadiusz Piechocki, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group, Mikołaj Lipiński, zarządzający funduszem Online Venture, Michał Łukaszewski, prezes Akceleratora Innowacji NOT i Małgorzata Jasnoch z inkubatora Starter. Konkurs zostanie przeprowadzony od 5 kwietnia do 24 maja 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Start-upy powalczą o własną przyszłość