Stary Browar, nowy właściciel

290 mln EUR - za taką kwotę Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar.

Centrum biznesu i sztuki Stary Browar w Poznaniu przeszło z rąk Grażyny Kulczyk do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management, który kupił nieruchomość na rzecz Grundbesitz Europa.

Stary Browar to jeden z najbardziej charakterystycznych poznańskich obiektów, który co roku odwiedza niemal 10 mln osób. Ma 47 tys. mkw. powierzchni handlowej z restauracjami, salami kinowymi, kawiarniami, centrum medycznym, galerią i 220 sklepami.

Powierzchnia biurowa wynosi 4,7 tys. mkw. W kompleksie mieszczą się też siedziba Art Stations Foundation by Grażyna Kluczyk, galeria Art Stations, zabytkowy park i pięciogwiazdkowy hotel Blow Up Hall 50 50.

Jego właściciel się nie zmienił. Kompleks mieszczący się w zrewitalizowanym XIX-wiecznym Browarze Huggera został otwarty w 2003 r. Cztery lata później dobudowane zostało nowe skrzydło, które architektonicznie nawiązuje do stylu zabytkowej budowli.

JUŻ PISALIŚMY: „PB” z 14 października 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Stary Browar, nowy właściciel